La Tribuna 2024

8,45€

Bobal, Garnacha & Syrah, 4 maanden Frans eiken 225 en 500l, einde opvoeding in Frans eiken ‘Tina’  7.000l.

Uitverkocht

Beschrijving

Een prachtige blend van Bobal, Garnacha en Syrah: een wijn die kracht en elegantie combineert met een zorgvuldige rijpingstechniek.
De druiven komen van Finca El Embalse, Finca El Olivar en Finca El Corral (Caudete), op 557 m hoogte. De wijnstokken zijn 25 jaar oud en staan op arme klei-kalkrijke bodems, opgeleid in spalier. Het continentale klimaat wordt gematigd door de mediterrane invloed, met droge, hete zomers onder invloed van warme winden.

De oogst gebeurt deels  handmatig en gemechaniseerd, van begin september tot half oktober. Vóór de gisting volgt een koude maceratie van 3 tot 4 dagen op 5 °C. De gisting verloopt met autochtone gisten in roestvrijstalen tanks, bij 24-26 °C. Daarna rijpt de wijn 4 maanden in Franse eiken vaten van 225 en 500 liter en eindigt de rijping in een grote Franse eiken tank (tina) van 7.000 liter. Vóór het op de markt komt, rijpt de wijn nog minstens 2 maanden op fles.

Intens robijnrood met violette reflecties.
De neus opent met een verfrissende geur van vers rood fruit, zoals kersen en bessen. Die fruitigheid wordt mooi ondersteund door florale impressies van viooltjes en rozen, wat de geur een delicate maar complexe laag geeft.
Bij het walsen komen rijpere aroma’s naar voren, zoals pruimen en gedroogde vruchten, samen met subtiele kruidige tonen van peper en kaneel, een vleugje grafiet en lichte toast en rokerigheid die diepgang toevoegen.
Een zijdezachte, vlezige textuur die de mond meteen vult: breed, rond en smaakvol. De frisheid van het fruit komt ook in de mond terug, aangevuld met een scala aan kruidige smaken. De soepele tannines en de zuurgraad zijn mooi in balans, wat de wijn een gestructureerd maar vloeiend gevoel geeft. Het fruit blijft de hoofdrol spelen, ondersteund door kruidigheid die de complexiteit vergroot.
Lange en intense afdronk, met fluweelzachte tannines die een subtiele maar aanhoudende sensatie achterlaten. De frisheid van het fruit blijft aanwezig en maakt plaats voor een fijn kruidig en rokerig einde. Een persistente afdronk die wijst op een goede structuur en veel potentieel voor verdere ontwikkeling.

Breed inzetbaar en een uitstekende partner bij gebraden en gegrild vlees, wild, stoofschotels, gazpacho manchego en traditionele gerechten zoals cocas de tomate.
Dankzij zijn flexibiliteit ook een perfecte keuze bij een zomerse BBQ of rijke Spaanse gerechten.

 

 

Bijkomende informatie

Herkomst

Wijntype

Verpakking

6

Oogstjaar

Inhoud

75cl

Variëteiten

, ,

Wijngaard

Finca El Embalse, Finca El Olivar en Finca El Corral

Rijping

4 maanden, Frans eiken

Wijnmaker

Juan José Diez Saus